X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

باز هم زن

جمعه 25 بهمن‌ماه سال 1387 ساعت 07:56 ق.ظ

به خشونت علیه زن نه بگوئیم

قدیمی ترها چه زن و چه مرد این رو پذیرفته اند که زن باید تو خونه کار کنه و مرد بیرون ( البته اگه کارخودش بیاد سراغش). مردها حتی حاضر نیستند یه استکان چائی  برای خودشون بریزند،  کمک کردن پیشکش!

خانمهای باز هم قدیمی تر، در صندلی عقب ماشین می نشینند و هستند آقایونی که به خانمهاشون فقط اجازه پوشیدن دامن رو میدهند و معتقدند شلوار یه لباس مردونه است و زن نباید بپوشه!

خیلی از خانمها بعد از آگاه شدن از اینکه جنین شون دختره به حاملگی اشون خاتمه میدند .همکارم ازدختر عموش می گفت که سه بار اینکار رو به زور شوهرش انجام داده و الان از لحاظ روانی خیلی بهم ریخته شده

دخترها بعد ازازدواج نام خانوادگی شون  روبه نام خانوادگی همسرشون تغییر میدهند البته می گند این اختیاریه و میشه اینکار رو نکرد اما عملا هیچ مردی حاضر نمیشه که خانمش فامیلی خودش رو نگه داره!

بقول شریعتی مالکیتشون با ازدواج عوض میشه !

یه ضرب المثل!بین مردها هست که میگه: مرد کافیه فقط یه کمی از میمون قشنگتر باشه !( با عرض ببخشید!) یعنی همین که مردی چند- هیچ جلوئی!

اینها نمونه هائی آشکار از خشونت علیه زنان ، علاوه بر خشونت  فیزیکی، در این کشوره .

این بیلبورد در خیابانی نه چندان اصلی و در جائی نه چندان در معرض دید، گذاشته شده. لابد برای اینکه فقط باشه! اگه اون کلاغه روش ننشسته بود٬ من هم نمیدیدم!

 همه دوستانیکه در همه پرسی! پست قبلی شرکت کردند٬ برنده جایزه اصلی شدند

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo